
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 427
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21677
Ext.Price$0.21677
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21677 | $0.21677 |
| 10 | $0.17222 | $1.72220 |
| 50 | $0.15001 | $7.50050 |
| 100 | $0.13066 | $13.06600 |
| 500 | $0.11989 | $59.94500 |
| 1000 | $0.10806 | $108.06000 |
